Jste účetní a chcete rozjet svou praxi? Přidejte se do naší vzdělávací agentury "ÚČTUJ CHYTŘE a ONLINE"!

Vážíte si své účetní?

Přijde nový klient:
K: „Prosím vás, potřebuji někoho, kdo mi spočítá DPH. Moje minulá účetní je totiž úplně marná, vůbec se s ní nedá komunikovat a nezvedá mi telefon.“
Ú: „Dobře, v tom případě, budu potřebovat podklady!“
K: „Ano, pošlu vám zálohu dat!“


Co když se ale rozhodne účetní zdražit?
K: „To si děláte pr.. z 500 Kč na 800 Kč, to je skoro 100 %, dyť s tím nemáte vůbec žádnou práci, všechno si jen naimportujete, to si to můžu dělat sám, stejně jste toho moc neudělala!“
Ú1: „No dobře, tak to necháme tak“
Ú2: „Máte s tím problém? Ano, chápu, buď s tím ale budete souhlasit nebo si prosím najděte někoho jiného! A prosím, abyste se mnou jednal slušně!“
Tady už hodně záleží na tom, jak je na tom účetní se svými hranicemi!

Tak ruku na srdce, jak to máte? Je pro vás účetní nutným zlem nebo jste vděčni, že ji máte a s důvěrou a láskou ji svěříte faktury a pár přístupů k tomu, aby vám ulehčila život?

Ano, jako účetní, si samozřejmě uvědomuji, že máme opravdu složitou legislativu a že je opravdu těžké se v tom všem vyznat. I my někdy tápeme. Zákony jsou mnohdy nesrozumitelné a procházíme školeními, aby nám je někdo vyložil aspoň částečně lidskou řečí, abychom je mohli přeložit vám podnikatelům.

Už z tohoto důvodu mám za to, že mít šikovnou účetní je k nezaplacení. Měli byste ji na rukou nosit a zlatem vyplácet. Nebo aspoň nebrblat nad fakturou, kterou vám vystavila za služby.

Stojí za tím nejen ta samotná práce, kterou ona v danou chvíli vykoná, ale taky léta praxe, kterou si musí projít. A sami víte, že se nesvěříte jen tak někomu. Je to totiž práce odborná a pro podnikatele nepostradatelná. Dříve nebo později totiž účetní potřebovat budete, pokud nejste sami v daném oboru zdatní.

Proč to tady ale píšu?

Už se nějakou tu dobu v oboru pohybuji, tak vidím, jak se ceny jednotlivé dané služby pohybují. A bohůžel účetní služby, ač jedny pro podnikatele z nejdůležitějších, nejsou zrovna nejlépe placeny. Neříkám, že to tak má každá nebo každý účetní, jsem ráda, že spoustu mých kolegů si umí říct adekvátní částku za svou vykonanou práci.

Práce webdesignerů, copywriterů, koučů, marketérů či různých terapeutů jsou z mého hlediska docela slušně placené pozice. Proč tedy spoustu podnikatelů není ochotno zaplatit stejnou sumu účetní? Když by sami tu práci nedělali, protože je otravuje, nebo jí prostě nerozumí?

Myslím, že je na čase začít tuto práci brát vážně, protože nejednomu podnikateli jeho účetní ji několikrát zachránila zadek. My těch zadků totiž zachraňujeme poměrně hodně. Ale baví nás to. Ano, naše práce nás baví, stejně jako vás ta vaše. A stejně jako vy, platíme složenky, za vzdělávání, dodavatelům apod..

Já osobně jsem, díky kolegyním z branže, prozřela a své ceny zvýšila. Klienty, co brblali, že z 500 na 800 Kč, že jsem se jako po.., tak ty jsem odstřihla. Nyní mám ceny nastaveny tak, aby se mnou a mou firmou byly v souladu. Od toho se odvíjí i naše klientela.

Jak to máme my?

Díky správné definici ideálního klienta máme nyní vděčné klienty, kteří nebrblrají nad cenou a jsou rádi, že nás mají. To protože jim vyřešíme spoustu podnikatelské průdy, kterou nemají rádi nebo nemají čas řešit. Od toho tu přece jsme. Ano, stane se, že i my někdy uděláme chybu, ono kdo je nedělá. Ale napravujeme je.

Proto si nás účetní važte a dejte nám tu adekvátní odměnu bez toho, abyste hučeli, že chceme moc. Věřte mi, že nechceme. Spoustu z vás si za vaše služby nechá zaplatit daleko více.

Účetní je totiž srdcem vašeho podnikání. Pokud tedy podnikáte a řešíte, zda svěřit své papíry účetní či ne, udělejte to, svěřte je. Vám se uleví a účetní uděláte radost. Je to win-win. Oba budete růst.

Kdybyste „papíry“ chtěli svěřit nám, můžete, pracujeme online, takže je nám jedno, odkud jste, a naše firma s vámi poroste.

Těším se na spolupráci.

Katka San

Komentáře